عنوان کامل پایان نامه :

مطالعه ارتباط بین نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری مشترک و عملکرد آن­ها

5-3.  موانع و محدودیت­های پژوهش

محدود بودن دوره زمانی پژوهش: از آن جایی که صندوق های سرمایه گذاری به تازگی و در طی چند سال اخیر در ایران فعالیت خود را آغاز کردند، امکان مطالعه عملکرد این صندوق ها در دوره زمانی گسترده تری وجود نداشت.

محدود بودن نمونه پژوهش: امکان بهره گیری از همه صندوق هایی که تا قبل از سال 1390 تأسیس شده بودند نیز به گونه کامل وجود نداشت به دلیل اینکه تقریباً نیمی از آن ها مدتی بعد از تأسیس، منحل شده و یا اینکه داده های آن ها طی این مدت به گونه کامل در دسترس نبود.

5-4. پیشنهاد برای پژوهش­های آتی

با در نظر داشتن اینکه در حال حاضر تعداد صندوق های سرمایه گذاری و انواع آن ها تغییر کرده می باشد، لذا برای کامل­تر شدن مطالعات پیرامون موضوع، برای تحقیقات آتی پیشنهاد می گردد که پژوهش در سطح انواع صندوق ها به گونه جداگانه انجام گیرد.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

آیا نحوه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری بر عملکرد آن ها تأثیر دارد؟ لذا از آن­جایی که نحوه مدیریت را می­توان از تغییرپذیری واریانس استنباط نمود، زیرا که واریانس (انحراف از میانگین) نشان می­دهد که مدیران صندوق­ها پرتفوی را به خوبی انتخاب کرده­اند یا خیر، لذا سؤال این پژوهش این­گونه مطرح می­گردد که آیا واریانس مازاد بازده صندوق­های سرمایه­گذاری مشترک که نماد مدیریت فعال صندوق می­باشد، بر عملکرد صندوق­ها اثرگذار می باشد؟

پایان نامه - تز - رشته حسابداری


دیدگاهتان را بنویسید