مطالعه ارتباط بین مسئولیت اجتماعی و تعهد سازمانی در بین کارکنان بانک کشاورزی

دیدگاه کلاسیک

دیدگاه کلاسیک با مرحله اول سیر تاریخی منطبق می باشد. بر اساس این دیدگاه، مسئله اصلی بنگاه اقتصادی بایستی «حداکثر سازی سود و منافع بلندمدت» سازمان باشد. با این شرایط، مسئولیت اجتماعی را تولید کالا و خدمات با حداقل هزینه برای جامعه تعریف می‌کنیم.

بر اساس نظریه نظام رقابتی و سرمایه‌داری، زمانی که سازمان‌ها در جایگاه رقابت، تنها به فکر بقای خود هستند و هدف‌های سودآور خود را تعقیب می‌کنند، سیستم به آن‌ها فشار می‌آورد که کارا و اثربخش بوده، محصولات خود را با کیفیت عالی و حداقل قیمت ممکن به بازار عرضه کنند. رقابت باعث می گردد که سازمان‌ها بیشتر نیازها و خواسته‌های مشتریان را با تولید محصولات و عرضه خدمات خود و برخورد منصفانه و محترمانه با عموم مردم تأمین نمایند. از طرف دیگر وجود رقابت د بازار کار و نیاز سازمان‌ها به داشتن یک چهره مطلوب باعث می گردد که سازمان‌ها با کارکنان خود منصفانه رفتار کنند. برای اینکه رقابت شغلی، کارکنان سازمان را تشویق می کند که با بهره‌وری و کارآیی برای کارفرماهای خود کار کنند.

فریدمن معتقد می باشد که اختصاص منابع سازمان به برنامه‌های اجتماعی بدون رضایت سهامداران کار نادرستی می باشد. به‌علاوه او معتقد می باشد که مسئولیت اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی کسب سود می باشد و مسئولیت اخلاقی مدیران هم این می باشد که تصمیم‌هایی بگیرند که در رقابت آزاد بدون خدعه و نیرنگ به سود برسند.

 

2ـ 6ـ3ـ انتقادهای وارده به دیدگاه کلاسیک

بعضی بر این اعتقادند که تنها به دنبال سود بودن، اقداماتی را طلب می کند که بعضاً غیراخلاقی می باشد. این‌چنین فعالیت‌های غیراخلاقی باعث از بین رفتن ارزش‌های انسانی می گردد. حتی اگر نظام رقابتی و سرمایه‌داری هم بتواند در بلندمدت خوب اقدام کند، بسیاری از مردم از اثرات نامطلوب کوتاه‌مدت آن متضرر می‌گردند.

 

2ـ 6ـ4ـ دیدگاه مسئولیت‌پذیری

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

دیدگاه مسئولیت‌پذیری با مرحله دوم سیر تاریخی منطبق می باشد. بر اساس این دیدگاه، مدیران می‌بایستی نسبت به گروه‌های خاصی که روی سازمان تأثیر می‌گذارند یا می‌توانند روی منافع و اهداف سازمان مؤثر باشند، احساس مسئولیت کنند. گروه‌های فوق عبارت‌اند از: صاحبان سهام، مشتریان، سازمان‌های دولتی، رقبا، اتحادیه‌های کارگری، کارکنان، عرضه‌کنندگان مواد اولیه، اعتباردهندگان و غیره؛ به‌عبارت‌دیگر، بر اساس دیدگاه مسئولیت‌پذیری، نهادهای اقتصادی نه‌تنها لازم می باشد که در جهت حفظ سرمایه و افزایش سود خود کوشش نمایند، بلکه بایستی نسبت به گروه‌هایی که در کوشش آن‌ها سهیم هستند، احساس مسئولیت هم داشته باشند.

 

2ـ 6ـ5ـ دیدگاه عمومی‌

دیدگاه عمومی مسئولیت اجتماعی با مرحله سوم سیر تاریخی منطبق می باشد. این دیدگاه دامنه‌ای گسترده‌تر از دیدگاه مسئولیت‌پذیری دارد. دیدگاه عمومی‌، بنگاه‌های اقتصادی را به‌عنوان شرکا دولت و سایر مؤسسات و نهادهای جامعه (مثل آموزش‌وپرورش و. . .) تعریف کرده و معتقد می باشد که سازمان ملزم می باشد تا در جهت حل مسائل و معضلات جامعه و نیز بهبود کیفیت زندگی عموم افراد در کنار سایر مؤسسات عمومی ‌فعالیت کند. درنتیجه سودآوری، تنها یکی از هدف‌های بنگاه اقتصادی به شمار می رود.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

اهداف پژوهش

1ـ3ـ1ـ هدف کلی پژوهش

هدف کلی این پژوهش مطالعه تأثیر مسئولیت اجتماعی بر تعهد سازمانی کارکنان بانک کشاورزی استان اردبیل هست.

1ـ3ـ2ـ اهداف جزئی پژوهش

  • شناسایی و اندازه‌گیری اندازه مسئولیت‌پذیری اجتماعی کارکنان بانک کشاورزی استان اردبیل

2ـ تعیین تأثیر تعهد سازمانی در مسئولیت اجتماعی کارکنان بانک کشاورزی استان اردبیل

3ـ تعیین ارتباط میان تعهد سازمانی (عاطفی، مستمر و هنجاری) با ابعاد مسئولیت اجتماعی (اقتصادی، قانونی، اخلاقی، بشردوستانه)

4ـ تعیین ارتباط بین ویژگی‌های جمعیت‌شناختی (سن، جنسیت، تحصیلات و . . .) تعهد سازمانی

5ـ تعیین ارتباط بین ویژگی‌های جمعیت‌شناختی (سن، جنسیت، تحصیلات و . . .) مسئولیت اجتماعی.

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه ارتباط بین مسئولیت اجتماعی و تعهد سازمانی در بین کارکنان بانک کشاورزی  با فرمت ورد

دسته بندی : پایان نامه